TECHNINĖS SAVYBĖS

Automatiškai besivalantis degiklis pagal nustatytą laiką atidaro dugną ir numeta pelenus bei šlaką žemyn. Tokių būdu degiklis gali deginti ir blogesnės kokybės granules.

 

 

Degiklis pagamintas grynai granulėms ir yra cilindro formos. Jame padaryta daug skylučių iki pat viršaus, per kurias tiekiamas oras. Tai lėmė, kad jei ir papuola blogesnė granulė ir susdiaro šlakas, oras vis tiek pateks į pakūrą ir pelenai neužspaus oro pratekėjimo. 

 

 

Degiklio išsivalymo mechanizmas bei pelenų šalinimo mechanizmas varomas vienu varikliu grandine sukant krumpliaračius. Degiklio veikla kontroliuojama padėties jungikliu, dėl to degiklio dugnas po išsivalymo atsitoja tiksliai į savo vietą.

 

 

 

 

 

 

 

Pelenai šailinami į papildomą peleninę, kuri yra lengvai atkabinama ir nunešama ištuštinimui į lauką. Dėl to, kad pelenų šalinimo procesas vyksta hermetiškai, nes pelenai uždaryti peleninėje, Jūsų katilinė bus švari ir jauki. Papildoma peleninė taip pat prailgina katilo aptarnavivo laiką net iki 2 mėnesių. 

 

 

Visus procesus katile kontroliuoja sumanus valdiklis. Šį valdiklį galima pajungti prie interneto ir valdyti bei stebėti katilą nuotoliniu būdu iš bet kurio pasaulio taško.

 

 

 

Granulių kiekio kontrolės daviklis. Šis daviklis kontroliuoja granulių kiekį bunkeryje. Jeigu pajungti išorinį šneką, kuris tieks granules iš didesnio rezervuaro, galima net patiems nepildyti granulių. Šis daviklis kontroliuos, kada papildomam tiektuvui įsijungti ir kada išsijungti. Peleninė bei šis daviklis lėmė, kad prie katilo galima neprieiti net iki dviejų mėnesių.

 

 

Granulių padavimo šnekas į pakurą paduoda granules iš apačios į viršų. Po to granulės savo svoriu krenta į degiklį. Tokia konstrukcija apsaugo nuo ugnies patekimo į bunkerį. Papildomai stovi temperatūrinis termostatas, kuris apsaugo tiektuvą nuo perkatinimo. Šneko variklis papildomai apsaugotas nuo srovės padidėjimo. Kažkam patekus į šneką, variklis užstrigs ir nebesisuks, padidės srovė ir išjungs jį. Todėl vartotojui yra labai lengva vėliau atstatyti ir paleisti sistemą, nereikia atstatinėti mechaninių apsaugų, kaip kituose katiluose, kas atima daug laiko. 

 

 

Padavimo vamzdis, tai oro kanalas, per kurį tiekiamas oras į degiklį. Jame yra sumontuota pridarymo sklendė bei du temperatūros davikliai. Sklendė apsaugo katilą nuo oro patekimo į pakūrą, kai katilas nedirba, o davikliai apskaičiuoja oro kiekį, tiekiamą į pakūrą. Kintant slėgiui oro debitas tiekiamas į pakūrą bei kinta tam, kad pakūroje nebūtų oro nei per daug nei per mažai, davikliai, nustačius perteklių, sumažina ištraukimo ventiliatoriaus greitį ir atvirkščiai užfiksavus trūkumą padidina. Taip palaikomas aukščiausias naudingumo koeficientas per visą darbo laiką.

 

Šilumokaičio išvalymo mechanizmas skirtas katilo šilumokaičio išvalymui nuo pelenų. Sistema įtraukia spyruokles ir paleidžia žemyn. Tokiu būdu pelenai nukrenta žemyn į peleninę ir katilas vėl švarus. Valymas vyksta du kartus į parą, pagal vartotojo nustatytą laiką. Dėka to, pagrindinis valymas atliekamas vieną kartą į metus.

 

 

 

 

 

 

Panaudojus ištraukimo ventiliatorių katilas dirba žymiai stabiliau. Pirmiausia, lengviau susitvarkyti su bloga trauka kamine, antra vertus, lengviau yra valdyti katilo degimo procesą. Šis ventiliatorius yra reguliuojamo greičio, kurį nustato tiekiamo oro kiekio matavimo davikliai.

 

 

 

 

 

Dūmavamzdinis šilumokaitis yra pats populiariausias ir ko gero geriausias kada nors išrastas šilumokaitis kieto kuro katilams. Dūmavamzdžiai žymiai padidina šilumos atidavimo plotą ir tokiu būdu katilo PROPEL ar SLIMPEL naudingumo koeficientas siekia net iki 96 proc. Dūmavamzdžiuose matome šilimokaičio išvalymo mechanizmus -įtempiamos spyruoklės.

 

 

 

Granulių uždegimo elementas (žvakė)  PROPEL ir SLIMPEL katiluose stovi labai patikima Austrų gamybos, todėl katilas užkuriamas itin greitai, o žvakės tarnavimo laikas itin ilgas palyginus su kitais katilais. Dėl to uždegimo elementui suteikiama dviejų metų garantija.

 

 

Dūmų tempertūros daviklis atlieka labai svarbią reikšmę katilo valdymo procese. Pagal dūmų temperatūrą kontroliuojami uždegimo bei stabdymo procesai.  

 

 

 

 

Temperartūros davikliai katile kontroliuoja katilo bei sistemos parmetrus. Matuojama katilo temperaūra, karšto vandens bei lauko oro tempratūra. Sugedus davikliui papldomai yra sumontuota termostatinė katilo apsauga, kuri sustabdys katilą ir neleis perkaisti.

 

 

 

Galinėje katilo sienelėje randasi yra išėjimai bei katilo pajungimai. Čia galima rasti dūmtraukio pajungimo vamzdį, įeinančio vandens, grįžtamo vandens, apsauginio vožtuvo bei vandens iš šilumokaičio nuleidimo išvadus.

 

 

 

 

 

 

 

 

GRĮŽTI Į PUSLAPĮ