Granulinių katilų derinimas, optimizavimas

Kiekvienas granulinis katilas susideda iš šilumokaičio, degiklio bei granulių talpos. Tam, kad granulinis katilas ekonomiškai veiktų ir degimas būtų optimalus, reguliuojamas oro padavimo kiekis į degimo kamerą priklausomai nuo granulių kiekio. Granulių padavimo kiekis skiriasi nuo to, kokio dydžio granules naudojate: 6, 8 ar 11 mm. Taip pat reikiamas oro kiekis priklauso ir  nuo prijungto kamino traukos bei  granulių kokybės. Tam, kad katilui veikiant kuo mažiau būtų naudojama granulių, sumontavus katilą, reikia atiderinti degiklį. Vienas iš pagrindinių derinamų parametrų yra 02. Geras degimas yra tada, kai paduodamas kuo mažesnis oro kiekis prie tam tikro 02 kiekio, reikalingo pilnam sudeginimui. Derinant degiklį taip pat yra anlizuojami bei derinami  kiti parametrai, tokie kaip NOx bei C0, CO2.

Prieš katilo derinimą, reikia atiderinti trauką kamine. Kiekvienas katilas turi gamintojo rekomendacijas dėl kamino traukos - kuo trauka mažesnė, tuo daugiau šilumos liks katile, o neišeis pro kaminą. Dėl katilo konstrukcijos ne visi katilai dirba prie tos pačios kamino traukos. Jei per daug padidinsime trauką, visa šiluma išeis į lauką, jei per mažai - dūmai gali skverbtis pro katilą. Trauka gali keistis nuo lauko sąlygų.

Suderinus katilą degimo produktas sudeginamas iki galo, pelenai švarūs, o katilas dirba žymiai taupiau. Tokiu būdu Jūs sutaupote kurą ir sumažinate savo išlaidas. 

Katilas derinams su specialiais prietaisais, kurie matuoja dūmų sudėtį dumtraukyje ir pagal išmatus parametrus nustatomas katilo efektyvumas, o taip pat kiti parametrai. Pagal tai galima spresti, kodėl katilas sunaudoja daug kuro.